AKTUALITY

Pozor! 28.10. nevaříme

21.10.2022

Pátek 28.10.2022 (Den vzniku samostatného československého státu) je v ČR státním svátkem a na tento den nevaříme. Děkujeme za pochopení!
číst dalej »

Přijímáme objednávky na vánoční cukroví

21.10.2022

Rok se s rokem sešel a je potřeba s předstihem myslet na cukroví. I letos si přejeme, abyste ve zdraví prožili klidné a veselé Vánoce, a proto můžete nechat pečení cukroví opět na nás. V kilovém balení na Vás bude čekat 15 druhů poctivého cukroví, a ješt
číst dalej »

FLEXI IN

16.09.2021

Zdravé stravování se tentokrát nechalo inspirovat flexitariánstvím, jehož základní myšlenku překlopilo do stravovacího programu FLEXI IN.
číst dalej »

další aktuality »

Práve se nachádzate: Úvodná strana / Často kladené dotazy

Často kladené otázky

Nie ste si istí, či je pre Vás krabičková diéta to pravé?

Prečítajte si odpovede na najčastejšie otázky zákazníkov. Nenašli ste odpoveď? napíšte nám e-mail alebo zavolajte zadarmo na zelenú linku 800 204 204. Odpovedať na Vaše otázky je nám potešením!

Pre prehľadnosť sme otázky rozdelili:
Otázky na jedálniček, zloženie jedál

Kto zostavuje Váš jedálniček?

Jedálniček je zostavený nutričné špecialistkou Mgr. Katarínou Šimková (Masarykova univerzita, lekárska fakulta, odbor výživa človeka). Prezrite si diplomy.

Naozaj pokrýva Váš jedálniček všetky nutričné potreby? Nemusím užívať ďalšie vitamíny / minerály / potravinové doplnky?

Jedlá sú zostavené tak, aby pokryla energetickú potrebu človeka podľa zvoleného programu. Skladba jedál je rozložená, aby bol jedálniček pestrý a zároveň vyvážený (bielkoviny, sacharidy, tuky atď.). Odporúčame jesť ku krabičkám až 400g čerstvej zeleniny. Ďalšie doplnky stravy nie sú pre zdravého človeka potrebné. Ak máte špecifické dietetické požiadavky napríklad z dôvodu Vášho zdravotného stavu, vždy je konzultujte s Vaším lekárom.

Nejsem si jistý, že budu schopný jíst jen „zdravé a dietní“ potraviny, mám svoje oblíbená jídla!

Naši zákazníci sa už presvedčili, že jesť zdravo neznamená len konzumovať naklíčené zrno a ovsené vločky. Vyvážená strava môže byť súčasne pestrá a chutná! Navštívte fotogalériu a jedálniček - zistíte pred objednávkou, aké jedlá môžete očakávať.

Diétam neverím - mám obavy z jo-jo efektu, hrozí pri konzumácii krabičiek?

Jo-jo efekt nastáva, ak hladujete. U krabičkovej diéty netrpíte hladom, ale jete primeranú a vhodnú stravu po celý deň. Dôležité je tiež zvoliť správny diétny program, naši pracovníci Vám s výberom pomôžu!

Odporúčame pristupovať k Vášmu chudnutiu aktívne - v priebehu odberu krabičiek venujte pozornosť veľkosti porcií a zloženie jedál. Pri konzumácii našich krabičiek získate vhodné dietetické návyky a ak sa rozhodnete s odberom diéty skončiť, je ľahšie v správnom režime zotrvať.

Ako často sa jedla opakujú?

Snažíme sa, aby sa jedlá opakoval čo najmenej v priebehu roka, prípadne vytvárame variácie na jedlá, ktorá mala najviac pozitívnych ohlasov.

Akým spôsobom prebieha príprava?


Na prípravu používame konvektomaty (šetrné varenie s parou) alebo panvice s minimom olivového oleja. Nepoužívame korenie a vývary s glutamátom, minimalizujeme pridávanie soli a tukov. Jedlá sa šokovo chladí (z 90 ° C na 2 ° C za menej ako hodinu) a hermeticky balia do plastovej krabičky.


Sú Vaše jedlá čerstvá? Ako dlho dopredu varíte?

Príprava jedál prebieha približne 1 deň dopredu (tzn. V nedeľu na pondelok, v stredu na štvrtok atď.). V rovnaký deň Vám jedlo dovezieme!

Aké používate suroviny?

V naprostej väčšine prípadov používame čerstvé suroviny. Iba výnimočne používame mrazené (napríklad u morských rýb, ktoré u nás nie sú inak k dostaniu).

Príklady používaných surovín:

Losos aljašský  čerstvý
Ryby treska nebo mahi mahi mrazené
Hovězí zadní kýta mladý býk čerstvé
Kuřecí prsa a stehna čerstvá
Kaša zo zemiakov a inej zeleniny čerstvá (nikdy instantní)
Nátierky - vyrábame si sami   z čerstvých surovín
Šunkys minimálnym podielom 80 % mäsa


Nabízíte jídelníček pro různé typy alergií (ořechy, laktóza)?

Nie, ale v určitých prípadoch a nižších stupňoch alergie je možné Vaše potreby vyriešiť úpravou jedálnička - pozrite sa do odpovede na príslušnú otázku nižšie. V každom prípade konzultujte jedálniček s Vaším ošetrujúcim lekárom.

Ponúkate jedálniček pre diabetikov?

Áno a pre diabetikov je naša diéta veľmi vhodná! Ak trpíte diabetes, je pre Vás vyvážená a pravidelná strava dôležitá a vedie k zlepšeniu zdravotného stavu. Pre objednanie diabetického jedálničku stačí túto skutočnosť uviesť do objednávkového formuláře alebo našim pracovníkom pri telefonickej objednávke. Každopádne odporúčame jedálniček konzultovať s Vaším lekárom.

Ponúkate jedálniček pre chorých na celiakiu - bezlepkovú diétu?

Bohužiaľ nie.

Ponúkate špeciálnu diétu pre chorých s rôznymi zažívacími ťažkosťami?

Bohužiaľ nie. V určitých prípadoch je možné Vaše potreby kompenzovať úpravou jedálnička. Možné úpravy nájdete v nasledujúcej odpovedi. Ak máte zdravotné obmedzenia, konzultujte vždy Vášho lekára.

Nejem niektoré potraviny, dokážete mi upraviť jedálniček podľa mojich požiadaviek?

Áno, úpravy sú možné, v niektorých prípadoch to ale môže byť na úkor pestrosti jedálnička.

Akým spôsobom Vám môžeme jedálniček upraviť:

Mäso alebo ryby (maximálne 1 druh mäsa alebo  ryby).
Špecifikujete, ktorý druh mäsa alebo ryby si neželáte dostávať a ako náhradu dostanete od nás iné jedlo (napr. 2x obed, alebo 2x prílohu).

Zelenina (maximálne 2 druhy zeleniny súčasne).
Špecifikujete, ktorú čerstvú zeleninu si neželáte dostávať. Tento druh / druhy Vám nahradíme inou zeleninou.

Prílohy (maximálne 1 druh prílohy)
Prílohu, ktorú si neželáte dostávať, Vám nahradíme inou.

Ovocie (maximálně 2 druhy súčasne)
Za vylúčené ovocie Vám dáme iný druh ovocia alebo adekvátnu náhradu (napríklad tyčinku pod.)

Orechy (plošne všetky orechy, nemožno vylúčiť 1 druh orechov) 
Jedlo s orechmi ako zložkou receptu Vám nahradíme iným jedlom alebo jedlom bez orechov. Pozor! Používame štandardné suroviny aiv jedle bez orechov v recepte môžu byť stopové prvky arašidov a podobne. Ak máte vysokú alergiu, neodporúčame jedlá vôbec.

Mliečne výrobky (jogurtový/mliečny nápoj)
Ak je jogurt / mlieko v jedle ako súčasť receptu, v takom prípade bohužiaľ nie sme schopní riešiť ako výnimku. U mliečnych výrobkov, ktoré sú ako príloha / desiata (kefír, jogurtový/mliečny nápoj a pod.) Radi nahradíme iným produktom.

Kombinace výnimek
Sme schopní pre Vás pripraviť aj jedálniček rešpektujúci aj určité kombinácie vyššie uvedených výnimiek. V takomto prípade záleží na individuálnej kombináciu a množstvo, aby výnimky zásadne neovplyvňovali skladbu jedla.

Na program DETOX a doplnkový sortiment - polievky, smoothie, fresh a prílohové misky - nie je možné nastaviť výnimky.Otázky na rozvoz, distribúciu

Akým spôsobom je jedlo uchovalo počas rozvozu?

Lokálne rozvoz prebieha v termobox s vloženými chladiacimi médiami. Balíčky s jedlami sú v igelitovej taške. Na taške je štítok o aký program a kombinácii (prípadne výnimku) sa jedná.

Koľko stojí rozvoz?

Rozvoz je už zahrnutý v cene jedál (platíte iba cenu podľa nášho cenníka, nič naviac).

O koľkej mi jedlo doveziete? Môžem si vybrať konkrétny čas doručenia?

Jedlá rozvážame podľa rozvozových plánov (pre každý okruh môže byť iný časový plán - kontaktujte operátorku zákazníckeho centra pre bližšie informácie). Náš rozvozca vás bude kontaktovať a oznámi vám približný čas závozu.

Konkrétný (a stály) čas doručenia sa bohužiaľ nastaviť nedá (ani za príplatok). Aby sme mohli ponúknuť priaznivú cenu (a šetrili životné prostredie), snažíme sa, aby naše autá najazdili čo najmenej kilometrov. S ohľadom na to radíme zákazníkov na trasy podľa dodacej adresy a nie je možné zabezpečiť doručenie v konkrétny čas podľa želania klienta.

Viem, že v určitý deň nebudem v obvyklom čase doma, môžem zmeniť dobu závozu?

Dajte dopredu vedieť Vášmu rozvozci. Ak to bude možné, upraví svoju trasu na daný deň, aby Vám mohol doviezť jedlo v iný čas (skôr, neskôr). Možnosti doručenia podliehajú aktuálnym možnostiam vodiča (počet zastávok na trase, prejazdnosť trasy, možnosť sa do miesta vrátiť v iný čas atď.)

Potrebujem zrušiť už objednané a zaplatené dni, je to možné?

Áno, samozrejme - dajte nám vedieť, ktoré dni potrebujete odhlásiť. Už zaplatené dni Vám kompenzujeme dodávkou jedál na iné dni, podľa Vášho priania. Rešpektujte prosím nutnosť dať nám zmenu vedieť 3 pracovne dni dopredu, v deň rozvozu už nie je možné objednávku na daný deň zmeniť.

Otázky na spôsob konzumácie, doplnky, atď.

Ako správne jedlo ohrievať?

Do fólie prepichnite dierky a ohrejte v mikrovlnnej rúre. Potrebný čas sa líši podľa druhu jedla a veľkosti porcie. Pre rovnomerné prehriatie jedla odporúčame použiť stredný výkon (600-700 W) a dlhší čas. Pri otváraní fólie buďte opatrní, v škatuľke môže zostať po ohreve para.

Niektoré jedlá zapekáme v strieborných hliníkových miskách - aj tie sú vhodné na ohrievanie v mikrovlnnej rúre. Niektoré typy mikrovlniek vyžadujú, aby ste misku umiestnili na keramický alebo sklenený tanier, aby nedochádzalo ku kontaktu s konštrukciou mikrovlnky. 

Môžete tiež jedlo ohrievať bez fólie alebo na tanieriku. Upozorňujeme, že takto ohriatej jedlo je viac vysušené. 

Alternatívny spôsob ohrevu je vo vodnom kúpeli alebo v teplovzdušnej rúre. Aby nedošlo k deformácii alebo spálenie plastových obalov, teplota nesmie prekročiť 90 °C.

Kedy mám krabičky jesť?

Každý deň v rovnakom čase, v pravidelných rozostupoch po cca 3 hodinách. Večera najneskôr 3 hodiny pred spaním. Dodržujte naše diétne desatoro.

Prečo nevaríte na víkend?

Dovezieme Vám jedla v nedeľu až štvrtok (tj. Na pondelok až piatok). Víkendy máte "voľné", doprajte si Vaše obľúbené jedlo alebo ich využite pre stretávanie u jedla s priateľmi! Aj cez víkend je vhodné dodržať vhodný režim (5 jedál denne, dostatok tekutín).

Môžem jesť k diéte ďalšej jedla?

Ak odoberáte celodenný program (tj. 5 jedál) a chcete schudnúť, nemali by ste konzumovať ďalšie jedlo. Celodenný program pokrýva vhodný príjem energie a zvyčajne znamená primeraný a zdravý váhový úbytok. V priebehu dňa sa môžete dojedať čerstvou zeleninou (až 400g).

Aké môžem piť pri diéte nápoje? Nezaobídete sa bez svojou kávy, čo mám robiť?

Pite nesladenou neperlivú vodu alebo ovocné nesladené čaje. Vhodná je aj voda ochutená čerstvou pomarančovou alebo citrónovou šťavou, cca 3 litre denne. Keď už musíte kávu, zapite ju vodou. Mlieko do kávy je v poriadku, cukor neodporúčame. Nepite alkohol, je veľmi kalorický!

Musím vždy objednávať 5 jedál na deň? Môžem si objednať aj určité kombinácie?

Môžete si objednať najrôznejšie kombinácie jedál. V tejto chvíli je možné objednať tieto:

 • celodenné: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera
 • dopoludňajšie: raňajky, desiata, obed
 • popoludňajšie: obed, olovrant, večera
 • raňajky, obed, večera
 • obed a večera
 • obed
 • večera

Sú krabičky vhodné iba pre redukciu váhy alebo ich môžem jesť trvalo?

Naše jedlá môžete jesť trvalo! Jedná sa o zdravú a vyváženú stravu. Ak nechcete chudnúť, ale iba zdravo jesť, je pre ženy vhodný príjem cca 7.000 kJ, pre mužov 10.000kJ (tento program je tiež vhodný pre mužov aj ženy so zvýšenou každodennou fyzickou aktivitou).


Dnešné Menu

24. marec 2023

raňajky Náš pribináčik s goji a lievančekmi
desiata Čakankový šalát s parmskou šunkou
obed Hovädzie na spôsob Stroganov, kolíky
olovrant Cícerová pochúťka, cherry, knuspi
večera Morčacie kúsky na pivu a koreňovej zelenine, špalda

Celý jedálniček pre tento týždeň »

Objednajte si online

OBJEDNAŤ

Ukážka jedál

Zasílanie noviniek

Chcete byť infomovaný o akciách a novinkách?
Vpíšte tu svoju e-mailovú adresu.

Oblasti rozvozu jedál:

 • Bánovce nad Bebravou
 • Banská Bystrica
 • Bratislava
 • Bytča
 • Hlohovec
 • Nitra
 • Nové Město nad Váhom
 • Partizánské
 • Pezinok
 • Piestany
 • Povážský Bystrica
 • Senec
 • Topolčany
 • Trenčín
 • Trnava

Rozvoz Česká republika:

 • Brno
 • Olomouc
 • Praha
 • Ostrava

©2015 Zdravé Stravování • Všetky práva vyhradené • Všeobecné obchodné podmienky

Vytvořeno: Up-net Multimedia a Reperio