Pre každý den s upraveným jedálničkom

Pre šport

Špeciálne programy

Aký vybrať program?

Priobjednajte si

Pre každý deň s upraveným jedálničkom

Pre šport

Špeciálne programy

Aký vybrať program?

Priobjednajte si

p prozdravi
j prozdravi

Program krabičkovej diéty:PROTEÍN EXTRA

Extra riešenie pre extra chudnutie

Proteín Extra je krátkodobý 2-týždňový stravovací program. Vďaka zmene pomeru makroživín v prospech bielkovín a na úkor sacharidov dochádza k svižnejšej redukcii tuku, celkovému splasknutiu tela a chudnutiu má rýchlejší efekt.

O programe PROTEÍN EXTRA

Krabičková diéta programu Proteín Extra je vhodná pre naštartovanie metabolizmu, ku ktorému dôjde vďaka krátkodobej úprave pomeru makroživín. Nutričný tím zostavil program tak, aby sa maximálne vyťažila pozitíva plynúce z tejto diéty, ale zároveň nevzniklo riziko vyplývajúce z dlhodobo držanej proteínovej diéty.

Stravovací program Proteín Extra je možné objednať v maximálnej dĺžke trvania 2 týždňov. Následne je vhodné prejsť na niektorý z iných stravovacích programov z ponuky Zdravého stravovania, aby bola redukcia hmotnosti dlhodobo úspešná.

Pre koho je program Proteín Extra určený?

  • Pre všetkých, ktorí chcú znížiť nadbytočný tuk a neúspešne vyskúšali bežnú stravu s klasickým pomerom makroživín aj rôzne diéty s obmedzením tukov a celkovej energie.
  • Program nadchne a motivuje tým, že prvú zmenu na sebe uvidíte v krátkom čase a je to jedna z možností, ako rýchlo schudnúť.
  • Ocenia ho aj športovci, ktorí sa potrebujú vyrysovať a dať do formy pred športovou súťažou alebo tí, ktorí sú presvedčení, že im lepok nerobí dobre. Lepku je totiž v jedálničku absolútne minimum.

Jedálny lístok programu Proteín Extra je pestrý a človek pri ňom netrpí od hladu. Vďaka zastúpeniu ako rastlinných, tak živočíšnych tukov, dosiahnete absolútneho pocitu sýtosti.

Navyše by vás nemali trápiť ani chute na sladké, ktoré sú následkom predchádzajúcej prehnanej konzumácie jednoduchých sacharidov a nepravidelnosti stravy.


Suroviny Suroviny

Základom jedálnička sú pokrmy z rôznych druhov mäsa (kuracie, morčacie, králičie, rybie, bravčové, hovädzie, jelenie, dančie, teľacie, jahňacie, diviačie) či šunky. Strava je bohatá aj na vajcia, kyslé mliečne výrobkyorechysemienkazeleninu av menšom množstve zaraďujeme aj ovocie.

Program nie je možné objednať v ľubovoľnej kombinácii chodov, iba celodenný. Na program nie je možné nastaviť výnimky.

 

Výživové okénko Výživové okienko

Jedálny lístok programu Proteín Extra vznikol pod odborným dohľadom nutričného tímu zakladateľky Zdravého stravovania, Mgr. Kataríny Šimkovej. Tým, že ho môžete jesť krátkodobo v spomínaných 2 týždňoch, sa vyhnete rizikám, ktoré sú známe pri dlhodobom praktizovaní nízkosacharidových diét.

Čo sa stane pri vyradení sacharidov z jedálnička?

  • Pri bežnom fungovaní organizmus ukladá cukor do pečene a svalov a tuky do tukových buniek. Telo si tak vytvára rezervu, aby malo v prípade núdze z čoho zaistiť fungovanie mozgu, svalov srdca a ďalších tkanív.
  • Keď vyradíme sacharidy, metabolizmus sa prepne do glukoneogenézy a ketogenézy. Ide o úplne iné využívanie živín ako zdroja energie. Organizmus vyčerpáva energetické zásoby uložené vo svaloch a pečeni a po vyčerpaní si tvoria takzvané ketolátky z rozpadu tukového tkaniva.
  • Jedným z hlavných rizík dlhodobej nízkosacharidovej diéty je nepriaznivý vplyv na črevný mikróbiom, kedy sa profil mikrobiomu mení na potenciálne patogénny a prozápalový.
  • Spracovaním veľkého množstva bielkovín dochádza k zaťaženiu obličiek a pečene, pretože telo si nedokáže skladovať bielkoviny do zásoby a ich odpadové látky ich môžu poškodiť.

Vzhľadom na krátkodobú povahu sa pri programe Proteín Extra týmto javom i rizikám vyhnete.

 

1
Omeleta s pršutem, koprový tvaroh
2
Protein EXTRA
3
Losos, hráček, máta
6
PROTEIN EXTRA, snídaně
7
PROTEIN EXTRA, svačina
4
Pečená kachna se zelím
8
PROTEIN EXTRA, večeře
5
Smažené avokádo, křepelčí vejce, pastrami

 

Možné varianty programu PROTEÍN EXTRA

Vyberte si program a jeho variantu, ktoré vám najlepšie vyhovujú. Vždy sa snažíme vyjsť zákazníkom maximálne v ústrety a ponúkať tak dostatočne širokú škálu programov, z ktorých má možnosť vybrať si naozaj každý.

Varianty podľa kJ

Odporúčacia kalkulačka

6 000 kJ

7 000 kJ

8 000 kJ

9 000 kJ

10 000 kJ

12 000 kJ


Doplnky k menu

Priobjednajte si k ľubovoľnému variantu niečo navyše.

Zobraziť všetky doplnky

doplnky polevka
Polievka

doplnky smoothie
Smoothie

doplnky dezertDezert

doplnky freshFresh


Celodenné

Raňajky

Desiata

Obed

Olovrant

Večera

2024-06-15

Cenník programu PROTEÍN EXTRA


6 000 kJ7 000 kJ8 000 kJ9 000 kJ10 000 kJ12 000 kJ

Cena týchto kombinácii obsahuje dopravu.

6 000 kJ7 000 kJ8 000 kJ9 000 kJ10 000 kJ12 000 kJ

Ceny týchto kombinácii v sebe neobsahujú dopravu. Poplatek za dopravu činí 4,37 EUR / deň (bez ohľadu na počet objednaných jedál).

  • Ceny sú vrátane dopravy okrem samostatných raňajok/obedu/večere. Poplatok za dopravu činí u raňajok/obedu/večere 4,37 € / deň (bez ohľadu na počet objednaných jedál). Od 14.3.2022 sa mimoriadne pripočítava až do odvolania palivový príplatok viď nižšie.
  • Ceny zahŕňajú DPH, sú platné pre objednávku na 1 mesiac (20 pracovných dní a viac).
  • Vážime si stálych zákazníkov – čím dlhšie s nami jete, tým nižšiu máte cenu. Viac o vernostných zľavách.

zobraziť kompletný cenník

OBJEDNAŤ PROTEÍN EXTRA

Objednajte teraz a môžete jesť
od štvrtka 20.6. 2024.

Mohli by vás zaujať aj tieto programy

 

Fitness jedálniček Proteín+ dodá potrebnú skladbu živín všetkým, ktorí silovo cvičia a usilujú sa o rast svalovej hmoty. Krabičková diéta Proteín+ zaistí optimálnym jedálničkom až 80% podiel na výslednom efekte. Navyše vhodnou stravou zaistíte aj regeneráciu svalov.


Jedálny lístok krabičkovej diéty Fit+ zlepší fyzickú kondíciu a pomôže vám schudnúť. V kombinácii s aeróbnym pohybom dosiahnete účinný efekt.

 

Dávame si záležať, aby vám chutilo

Cieľom nášho nutričného tímu na čele s Mgr. Kateřinou Šimkovou je pripravovať špeciálne jedálničky spĺňajúce špecifické nároky. Vždy tak, aby úpravy v jedálničku nepredstavovali riziko, nemali ste hlad a jedlá z kvalitných surovín vám chutili.

 

Zisti viac o príprave jedál a jedálnička

 
Zdravé stravování - příprava pokrmů

Nenechajte si ujsť najdôležitejšie novinky o Zdravom stravovaní

Nebojte sa, váš email rozhodne neprehltíme.
Obvykle zasielame dve najdôležitejšie správy mesačne.

Vaše dáta sú v bezpečí. Prečítajte si viac o našich zásadách ochrany osobných údajov.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Št:  8:00-17:00
Pi:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (len otázky ohľadom rozvozu)

info@zdravestravovanie.sk


Informácie o našej krabičkovej diéte

O Zdravém stravování


Copyright ©2024 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio