AKTUALITY

Změna prevádzkových hodín, dňa 28.9.2018

04.09.2018

Vážení klienti, radi by sme vás informovali, že na ŠTÁTNY SVIATOK, v piatok 28.septembra 2018 NEVARÍME. Zákaznícky servis má taktiež pracovné voľno. Všetky zmeny je potrebné vykonať do štvrtka 27.09.2018, do 14 hodiny. Ďakujeme za pochopenie.
číst dalej »

Program PRE DETI

02.09.2018

Pre vaše deti pripravujeme 5 jedál denne z tých najlepších surovín, s dôrazom na správnu skladbu jedálničku a pravidelnosť.
číst dalej »

Změna prevádzkových hodín, dňa 29.06.2018

28.06.2018

Vážení klienti, v piatok, dňa 29.06.2018 bude zákaznícke centrum z technických príčin v prevádzke len do 14:00 hodin. Z tohto dôvodu príjmame tento deň objednávky len do 12:00 hodin. Ďakujeme za pochopenie.
číst dalej »

další aktuality »

Práve se nachádzate: Úvodná strana / Programy a príprava

Programy a príprava

PROGRAMY KRABIČKOVEJ DIÉTY

Programy zdravej výživy pre vás pripravujeme vo variantách cca. 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na deň (program PRE MAMY iba 7 000, 8 000 a 10 000 kJ).


Programy pre každý deň

PRE ZDRAVIE

Zdravý program je určený pre každého, kto má nadbytočné kilá, kto potrebuje znižiť váhu. Pochopiteľne bez zbytočného hladovania. Program je tiež vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú zdravo a zároveň s chuťou najesť.

Suroviny: Chudé mäso, údeniny s vysokým podielom mäsa (80% - 90%), syry s nižším obsahom tuku, obvyklé ale aj exotické produkty.

ŠALÁT +

V ponuke od mája do októbra. Uprednostňujete v lete ľahšie jedlá? Práve pre vás máme limitovanú ponuku letných obedových šalátov. Vyberieme čerstvú zeleninu z českých fariem, pridáme bielkoviny (mäso, strukoviny) a ako čerešničku na torte pridáme oriešky, semienka a ovocie. Pripravujeme aj nové dresingy plné zaujímavých chutí.


Programy pre každý deň s upraveným jedálnym lístkom

BEZ MÄSA

Nie každému vyhovuje jedálny lístok obsahujúci mäso. Vhodnú stravu si u nás môžu objednať aj vegetariáni. Jedálny lístok je zostavený tak, aby mäso bolo nahradené rastlinnými bielkovinami. Ak si objednáte bezmäsité menu, môžete sa tešiť na dobré jedlá nielen z tofu a sóje, ale objaví sa v ňom aj quinoa, pastrnák, baklažány a ďalšie obilniny a zelenina. Podľa Vášho želania pridáme do ponuky aj ryby.

Suroviny: Môžete sa tešiť na dobré jedlá nielen z tofu a sóje, ale objaví sa v ňom aj quinoa, paštrnák, baklažány a ďalšie obilniny a zelenina. Podľa vášho želania pridáme do jedálnička aj ryby.

PRE MAMY

Program špeciálne vytvorený pre dojčiace mamičky. Z ponuky sme vynechali potraviny nevhodné v prvých 4 mesiacoch veku bábätka (kvôli boleniu bruška a alergickým reakciám). Tento program varíme iba vo variantách 7 000, 8 000 a 10 000 kJ. Podrobnosti o programe PRE MAMY tu.

Suroviny: Z ponuky sme vynechali potraviny nevhodné v prvých 4 mesiacoch veku bábätka (kvôli boleniu bruška a alergickým reakciám).

PRE DETI

NOVINKA od 3. 9. 2018. Informácie pripravujeme.Doprajte deťom pestrú a rozmanitú stravu, bohatú na ovocie a zeleninu, celozrnné potraviny, mliečne výrobky, ryby a hydinu. Tento program pripravujeme vo dvoch variantoch 6000 a 8000 kJ. Podrobnosti o programe PRE DETI tu

Suroviny: Z jedálnička sú vyradené suroviny, ktoré deťom prevažne nechutia, ďalej ostré a moc korenené jedlá, je obmedzené množstvo soli a cukru. Dávame si záležať na kvalitných zdrojoch bielkovín a dochucujeme jednodruhovým korením a bylinkami.

LAKTO MINUS

Program so zníženým obsahom laktózy obsahuje špeciálne mliečne výrobky, zároveň je pestrý, vyvážený a spĺňa potrebné nutričné parametre. Je vhodný pre klientov s intoleranciou na laktózu a všetkých, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu vyhýbajú určitým druhom mliečnych výrobkov.

SENIOR +

Pre seniorov, ktorí sa chcú stravovať pravidelne, chutne a vyvážene. Iba osvedčené recepty, bez špecialít zahraničných kuchýň.

Prioritou je chuťová stránka pokrmov. Vnímanie chuti je vo vyššom veku rizikovým faktorom pre výživový deficit. Preto jedálniček zostavujeme tak, aby seniorom chutilo a zároveň im jedlo poskytlo všetko, čo telo potrebuje.

Základné menu bude obsahovať raňajky, obed a večeru. Pre spestrenie si môžete obohatiť jedálniček dezertom či polievkou.

V cene programu nie je zahrnutá doprava. Cena za dopravu na 1 adresu je 2,4 EUR. Na adresu možno dopraviť ľubovoľný počet balíčkov, dopravu účtujeme iba 1 × (pri doručení 10 balíčkov na 1 adresu vychádza cena dopravy 0,24 EUR za 1 balíček s jedlom).


Programy pre šport

PROTEIN +

Ak chcete, aby vaše svaly rástli, potrebujete pravidelný a kvalitný silový tréning. No bez vyváženej stravy to budú zabité hodiny v posilňovni a žiadne veľké zmeny neuvidíte. Správna výživa a regenerácia sú veľmi dôležité a zásadné pre rast svalovej hmoty. Čím skôr na to prídete, tým skôr Vám svaly začnú skutočne rásť. Častým javom býva, že po odcvičenom tréningu bez správneho stravovania prichádzate o vlastnú svalovú hmotu, pretože telo nemá dostatok potrebných živín pre regeneráciu.

Suroviny: Pestrá strava so zvýšeným obsahom kvalitných bielkovín, celozrnné cestoviny atď.

FIT +

Program pre tých, ktorí si potrebujú zlepšiť fyzickú kondíciu, schudnúť pár kilogramov, alebo prospieť svojmu zdraviu a je im  jasné, že bez pravidelného aeróbneho pohybu to nepôjde. Či si vyberiete jazdu na bicykli, beh, skupinové lekcie - Vaše cievy aj srdce sa Vám poďakujú.

Zredukujete tiež hladinu cholesterolu v krvi, znížite krvní tlak, spevníte svaly, zrýchlite metabolizmus a celkovo zlepšíte obranyschopnosť svojho organizmu voči chorobám. Pravidelná aeróbna aktivita v kombinácii s  programom FIT + Vám už po niekoľkých týždňoch zlepší metabolizmus tukov.

Vaše telo začne ľahšie využívať tuky ako zdroj energie a chudnutie bude oveľa efektívnejšie.FIT + Vám dodá energiu potrebnú pre Váš  tréning a Vášmu organizmu dodá dostatok živín potrebných na regeneráciu organizmu.

Suroviny: Sladené stéviou, medom. Dostatočný prísun kvalitných bielkovín – chudé mäso, strukoviny, varia a vaječný bielok šmakoun. Nezabúdajúc na tuky – najmä esenciálne mastné kyseliny, ktoré je potrebné dodať telu stravou – ryby, semienka, orechy, kvalitné oleje. Zamerané na komplexné sacharidy: žiadny pridaný rafinovaný cukor, cestoviny a múka, iba celozrnná.   Špeciálná ponuka

DETOX PRO

Naštartujte a očistite svoj organizmus. DETOX program poskytuje potrebné vitamíny, minerály a vlákniny, strava je bohatá na antioxidanty. Obsahuje čerstvú zeleninu a ovocie, semienka, oriešky a vajcia. V závere týždňa bývá zaradená i ryba, aby bol jedálniček dostatočne pestrý. Ako sa správne detoxikovať? Prečítajte si!

POZOR! Na program DETOX nie je možné uplatniť výnimky. Vzhľadom na povahu a krátké trvanie nie je ani možné odhlasovať, presúvať a stornovať už objednané dni. Ďakujeme za pochopenie.Výnimky a úpravy jedálneho lístka

PRE DIABETIKOV

Dia výnimka obmedzuje potraviny aj suroviny obsahujúce jednoduché cukry (cukor, marmelády, kompóty a i.) A nahrádza ich umelými sladidlami a vhodnými potravinami. Túto výnimku vám bezplatne pridáme k ľubovoľnému programu. Všetkým, ktorí majú problémy so zvýšenou hladinou cukru v krvi, doporučujeme priebežnú konzultáciu jedálnička s lekárom.

Niekedy sa stane, že navrhnuté menu obsahuje potraviny, ktoré vám nechutia. Dajte nám, prosím, vedieť, radi Vám jedálny lístok upravíme podľa vašich potrieb!
Podrobnosti o výnimkách »

Možné varianty programov

 • celodenné: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera
 • predpoludňajšie: raňajky, desiata, obed
 • popoludňajšie: obed, olovrant, večera
 • raňajky, obed, večera
 • obed, večera
 • obed
 • večera

K menu si môžete navyše priobjednať polievku a prílohovú misku.

PRÍPRAVA JEDÁL

Stravu pripravujeme z kvalitných surovín vždy deň vopred. Ak je to možné, používame bioprodukty a zeleninu a ovocie priamo od pestovateľov.

Celá naša výroba prechádza prísnou kontrolou a riadime sa systémom HACCP. Aby si jedlo uchovalo nutričnú hodnotu, pri príprave sú používané šetrné technologické postupy a moderné gastronomické vybavenia, napr. konvektomaty.

Na varenie sa používajú čerstvé alebo mrazené byliny. Minimalizuje sa pridávanie soli a tukov. Po uvarení sa jedlo šokovo schladí na teplotu 2 ° C a zabalí sa do plastových škatuliek zatavených fóliou. Používame výhradne obaly od certifikovaných európskych výrobcov.

Balíček jedál podľa zvoleného programu je doručený zákazníkovi na vopred dohodnutú adresu, po celú dobu prepravy sú jedlá uchovávané v chlade.

Po strhnutí fólie alebo prederavení fólie (vidličkou) sú škatuľky vhodné pre mikrovlnné ohriatie.

Každý týždeň vyfotografujeme väčšinu jedál a môžete si ich pozrieť vo fotogalérii.
Odborne zostavený jedálniček

Jedálniček zostavujú naše nutričné poradkyne pod vedením zakladateľky spoločnosti, nutričné špecialistky Mgr. Kateřiny Šimkovej. Mgr. Kateřina Šimková je absolventkou Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, obor výživa človeka. Sme jeden z mála výrobcov krabičkovej diéty, ktorý má vlastné odborníki na výživu.

"Ponúkame programy zdravého stravovania pre diétu, hodnotnú stravu aj aktívny život ".


Dnešné Menu

19. november 2018

raňajky Sendvič s hermelínom a tekvicovým čatní
desiata Pečivo s pestrou nátierkou
obed Šalát z černé šošovice s mozzarellou
olovrant Tekvicový jogurt so spaldovými pukanci
večera Kuracie plátok s pečenou zeleninou

Celý jedálniček pre tento týždeň »

Objednajte si online

OBJEDNAŤ

Ukážka jedál

Zasílanie noviniek

Chcete byť infomovaný o akciách a novinkách?
Vpíšte tu svoju e-mailovú adresu.

Oblasti rozvozu jedál:

 • Bánovce nad Bebravou
 • Banská Bystrica
 • Bratislava
 • Bytča
 • Hlohovec
 • Martin
 • Nitra
 • Nové Město nad Váhom
 • Partizánské
 • Pezinok
 • Piestany
 • Povážský Bystrica
 • Senec
 • Topolčany
 • Trenčín
 • Trnava

Rozvoz Česká republika:

 • Brno
 • Olomouc
 • Praha
 • Ostrava

©2015 Zdravé Stravování • Všetky práva vyhradené • Všeobecné obchodné podmienky

Vytvořeno: Up-net Multimedia a Reperio