AKTUALITY

Pozor! 28.10. nevaříme

21.10.2022

Pátek 28.10.2022 (Den vzniku samostatného československého státu) je v ČR státním svátkem a na tento den nevaříme. Děkujeme za pochopení!
číst dalej »

Přijímáme objednávky na vánoční cukroví

21.10.2022

Rok se s rokem sešel a je potřeba s předstihem myslet na cukroví. I letos si přejeme, abyste ve zdraví prožili klidné a veselé Vánoce, a proto můžete nechat pečení cukroví opět na nás. V kilovém balení na Vás bude čekat 15 druhů poctivého cukroví, a ješt
číst dalej »

FLEXI IN

16.09.2021

Zdravé stravování se tentokrát nechalo inspirovat flexitariánstvím, jehož základní myšlenku překlopilo do stravovacího programu FLEXI IN.
číst dalej »

další aktuality »

Práve se nachádzate: Úvodná strana / Programy a príprava

Programy a príprava

PROGRAMY KRABIČKOVEJ DIÉTY

Programy zdravej výživy pre vás pripravujeme vo variantoch cca. 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na deň (program PRE MAMY iba 7 000, 8 000 a 10 000 kJ).

Novinky

KOMBI WEEK

Nejste si jistí, jaký stravovací program vám bude chutnat nejvíce, nebo jen rádi v jídle experimentujete? V tom případě je právě pro vás ideální krabičková dieta programu KOMBI WEEK, která se dá považovat za testovací.

Díky KOMBI WEEK během celého týdne ochutnáte jídla napříč dietními programy Zdravého stravování. Díky KOMBI WEEK během celého týdne ochutnáte jídla napříč dietními programy Zdravého stravování. Hravě si tak uděláte představu, jak se jídla liší a jak chutnají například pokrmy bez masa nebo jídla bohatá na bílkoviny.  Více o programu KOMBI WEEK.

PROTEIN EXTRA

Je určený všetkým, ktorí chcú redukovať nadbytočný tuk a neúspešne vyskúšali bežnú stravu s klasickým pomerom makroživín aj rôzne diéty s obmedzením tukov a celkovej energie. Vďaka zmene pomeru makroživín v prospech bielkovín a na úkor sacharidov môže dôjsť k svižnejší redukcii tuku, celkovému spľasnutie tela a na výsledky tak nemusíte čakať dlhé mesiace - metabolizmus totiž naštartujete takmer hneď! Do menu sme zakomponovali kvalitné druhy mäsa vrátane rýb, šunky, vajec, syrov a orechov. Nemusíte sa však obávať, na ovocie, zeleninu a proteínové pečivo sme nezabudli. Jedálny lístok je vyvážený a pestrý a nemusíte sa obávať ani hladovania. Program PROTEIN EXTRA trvá 10 pracovných dní. Po tejto štartovacie fáze odporúčame prechod na niektorý z našich programov na každý deň, aby bola redukcia dlhodobo úspešná. Podrobnosti o programu PROTEIN EXTRA


Programy pre každý deň

PRE ZDRAVIE

Zdravý program je určený pre každého, kto má nadbytočné kilá, kto potrebuje znižiť váhu. Pochopiteľne bez zbytočného hladovania. Program je tiež vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú zdravo a zároveň s chuťou najesť.

Suroviny: Chudé mäso, údeniny s vysokým podielom mäsa (80% - 90%), syry s nižším obsahom tuku, obvyklé ale aj exotické produkty.

PRE ZDRAVIE +

K nášmu najobľúbenejšiemu programu PRE ZDRAVIE priložíme ešte viac zeleniny, a tiež ovocie, než na aké ste doteraz zvyklí. Přidáme salátek, nakrájanú zeleninu, ovocná a zeleninová smoothie, jednoducho plody našej flóry v rozmanitých variantoch.

Samozrejme nebudeme vyrábať "sardinky v jogurte" len aby sme natlačili zeleninu úplne všade, ale veríme, že väčšinu jedál ďalšie porcie vitamínov a vlákniny obohatí.

Pretože chceme zachovať komplexnosť jedálnička, a preto bude možné tento program objednať len vo variante celodenné menu. Je možné zadať iba výnimky na ryby a morské plody. 

Suroviny: Chudé mäso, údeniny s vysokým podielom mäsa (80% - 90%), syry s nižším obsahom tuku, obvyklé ale aj exotické produkty.

MENÍČKO

Strava z programu Meníčko od Zdravého stravování nabízí hlavní jídla dne v několika variantách. Vybírat můžete ze salátů, čerstvých i šetrně pasterizovaných jídel, která navrhl nutriční tým Zdravého stravování. Za dostupné ceny získáte poctivý, lahodný a zdravý oběd či večeři inspirované jak českou, tak mezinárodní gastronomií, které uspokojí i náročné strávníky.


Programy pre každý deň s upraveným jedálnym lístkom

BEZ MÄSA

Nie každému vyhovuje jedálny lístok obsahujúci mäso. Vhodnú stravu si u nás môžu objednať aj vegetariáni. Jedálny lístok je zostavený tak, aby mäso bolo nahradené rastlinnými bielkovinami. Ak si objednáte bezmäsité menu, môžete sa tešiť na dobré jedlá nielen z tofu a sóje, ale objaví sa v ňom aj quinoa, pastrnák, baklažány a ďalšie obilniny a zelenina. Podľa Vášho želania pridáme do ponuky aj ryby.

Suroviny: Môžete sa tešiť na dobré jedlá nielen z tofu a sóje, ale objaví sa v ňom aj quinoa, paštrnák, baklažány a ďalšie obilniny a zelenina. Podľa vášho želania pridáme do jedálnička aj ryby.

PRE MAMY

Program špeciálne vytvorený pre dojčiace mamičky. Z ponuky sme vynechali potraviny nevhodné v prvých 4 mesiacoch veku bábätka (kvôli boleniu bruška a alergickým reakciám). Tento program varíme iba vo variantách 7 000, 8 000 a 10 000 kJ. Podrobnosti o programe PRE MAMY tu.

Suroviny: Z ponuky sme vynechali potraviny nevhodné v prvých 4 mesiacoch veku bábätka (kvôli boleniu bruška a alergickým reakciám).


Programy pre šport

PROTEIN +

Ak chcete, aby vaše svaly rástli, potrebujete pravidelný a kvalitný silový tréning. No bez vyváženej stravy to budú zabité hodiny v posilňovni a žiadne veľké zmeny neuvidíte. Správna výživa a regenerácia sú veľmi dôležité a zásadné pre rast svalovej hmoty. Čím skôr na to prídete, tým skôr Vám svaly začnú skutočne rásť. Častým javom býva, že po odcvičenom tréningu bez správneho stravovania prichádzate o vlastnú svalovú hmotu, pretože telo nemá dostatok potrebných živín pre regeneráciu.

Suroviny: Pestrá strava so zvýšeným obsahom kvalitných bielkovín, celozrnné cestoviny atď.

FIT +

Program pre tých, ktorí si potrebujú zlepšiť fyzickú kondíciu, schudnúť pár kilogramov, alebo prospieť svojmu zdraviu a je im  jasné, že bez pravidelného aeróbneho pohybu to nepôjde. Či si vyberiete jazdu na bicykli, beh, skupinové lekcie - Vaše cievy aj srdce sa Vám poďakujú.

Zredukujete tiež hladinu cholesterolu v krvi, znížite krvní tlak, spevníte svaly, zrýchlite metabolizmus a celkovo zlepšíte obranyschopnosť svojho organizmu voči chorobám. Pravidelná aeróbna aktivita v kombinácii s  programom FIT + Vám už po niekoľkých týždňoch zlepší metabolizmus tukov.

Vaše telo začne ľahšie využívať tuky ako zdroj energie a chudnutie bude oveľa efektívnejšie.FIT + Vám dodá energiu potrebnú pre Váš  tréning a Vášmu organizmu dodá dostatok živín potrebných na regeneráciu organizmu.

Suroviny: Sladené stéviou, medom. Dostatočný prísun kvalitných bielkovín – chudé mäso, strukoviny, varia a vaječný bielok šmakoun. Nezabúdajúc na tuky – najmä esenciálne mastné kyseliny, ktoré je potrebné dodať telu stravou – ryby, semienka, orechy, kvalitné oleje. Zamerané na komplexné sacharidy: žiadny pridaný rafinovaný cukor, cestoviny a múka, iba celozrnná.   Špeciálná ponuka

DETOX PRO

Naštartujte a očistite svoj organizmus. DETOX program poskytuje potrebné vitamíny, minerály a vlákniny, strava je bohatá na antioxidanty. Obsahuje čerstvú zeleninu a ovocie, semienka, oriešky a vajcia. V závere týždňa bývá zaradená i ryba, aby bol jedálniček dostatočne pestrý. Ako sa správne detoxikovať? Prečítajte si!

POZOR! Na program DETOX nie je možné uplatniť výnimky. Vzhľadom na povahu a krátké trvanie nie je ani možné odhlasovať, presúvať a stornovať už objednané dni. Ďakujeme za pochopenie.KETO

Stravovací program KETO od Zdravého stravování inspirovaný keto dietou nadchne všechny, kteří jsou netrpěliví a potřebují pro motivaci vidět výsledky hubnutí co nejdříve.Výnimky a úpravy jedálneho lístka

PRE DIABETIKOV

Dia výnimka obmedzuje potraviny aj suroviny obsahujúce jednoduché cukry (cukor, marmelády, kompóty a i.) A nahrádza ich umelými sladidlami a vhodnými potravinami. Túto výnimku vám bezplatne pridáme k ľubovoľnému programu. Všetkým, ktorí majú problémy so zvýšenou hladinou cukru v krvi, doporučujeme priebežnú konzultáciu jedálnička s lekárom.

Niekedy sa stane, že navrhnuté menu obsahuje potraviny, ktoré vám nechutia. Dajte nám, prosím, vedieť, radi Vám jedálny lístok upravíme podľa vašich potrieb!
Podrobnosti o výnimkách »

Možné varianty programov

 • celodenné: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera
 • predpoludňajšie: raňajky, desiata, obed
 • popoludňajšie: obed, olovrant, večera
 • raňajky, obed, večera
 • obed, večera
 • obed
 • večera

K menu si môžete navyše priobjednať polievku a prílohovú misku.

PRÍPRAVA JEDÁL

Stravu pripravujeme z kvalitných surovín vždy deň vopred. Ak je to možné, používame bioprodukty a zeleninu a ovocie priamo od pestovateľov.

Celá naša výroba prechádza prísnou kontrolou a riadime sa systémom HACCP. Aby si jedlo uchovalo nutričnú hodnotu, pri príprave sú používané šetrné technologické postupy a moderné gastronomické vybavenia, napr. konvektomaty.

Na varenie sa používajú čerstvé alebo mrazené byliny. Minimalizuje sa pridávanie soli a tukov. Po uvarení sa jedlo šokovo schladí na teplotu 2 ° C a zabalí sa do plastových škatuliek zatavených fóliou. Používame výhradne obaly od certifikovaných európskych výrobcov.

Balíček jedál podľa zvoleného programu je doručený zákazníkovi na vopred dohodnutú adresu, po celú dobu prepravy sú jedlá uchovávané v chlade.

Po strhnutí fólie alebo prederavení fólie (vidličkou) sú škatuľky vhodné pre mikrovlnné ohriatie.

Každý týždeň vyfotografujeme väčšinu jedál a môžete si ich pozrieť vo fotogalérii.
Odborne zostavený jedálniček

Jedálniček zostavujú naše nutričné poradkyne pod vedením zakladateľky spoločnosti, nutričné špecialistky Mgr. Kateřiny Šimkovej. Mgr. Kateřina Šimková je absolventkou Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, obor výživa človeka. Sme jeden z mála výrobcov krabičkovej diéty, ktorý má vlastné odborníki na výživu.

"Ponúkame programy zdravého stravovania pre diétu, hodnotnú stravu aj aktívny život ".


Objednajte si online

OBJEDNAŤ

Ukážka jedál

Zasílanie noviniek

Chcete byť infomovaný o akciách a novinkách?
Vpíšte tu svoju e-mailovú adresu.

Oblasti rozvozu jedál:

 • Bánovce nad Bebravou
 • Banská Bystrica
 • Bratislava
 • Bytča
 • Hlohovec
 • Nitra
 • Nové Město nad Váhom
 • Partizánské
 • Pezinok
 • Piestany
 • Povážský Bystrica
 • Senec
 • Topolčany
 • Trenčín
 • Trnava

Rozvoz Česká republika:

 • Brno
 • Olomouc
 • Praha
 • Ostrava

©2015 Zdravé Stravování • Všetky práva vyhradené • Všeobecné obchodné podmienky

Vytvořeno: Up-net Multimedia a Reperio