Pre každý den s upraveným jedálničkom

Pre šport

Špeciálne programy

Aký vybrať program?

Priobjednajte si

Pre každý deň s upraveným jedálničkom

Pre šport

Špeciálne programy

Aký vybrať program?

Priobjednajte si

p flexiin
j flexiin

Program krabičkovej diéty:KETO

Rýchle a efektívne chudnutie inšpirované keto diétou

Stravovací program KETO od Zdravého stravovania inšpirovaný keto diétou nadchne všetkých, ktorí sú netrpezliví a potrebujú pre motiváciu vidieť výsledky chudnutia čo najskôr.

O programe KETO

Diéta čerpá z výhod, ktoré poskytuje úprava pomeru makroživín, ale zároveň zohľadňuje potencionálne riziká, ktoré plynú z dlhodobého držania keto diéty. Prečo si ho zvoliť?

 • Diéta pre rýchlo viditeľné výsledky chudnutia.
 • Jedálniček keto diéty je postavený na významnom znížení sacharidov, a naopak navýšení tukov.
 • Energia je získavaná z nahromadeného tukového tkaniva.
 • Na víkendy zaistené chutné jedlá ošetrené šetrnou pasterizáciou pre konštantnú ketogenézu. V prípade, že nemáte záujem o jedlá na víkend, uveďte to do objednávkového formulára / operátorke na klientskom centre.
 • Následne je možné pokračovať s iným typom diétneho stravovania, ktorý pracuje už s vyváženejším pomerom živín, je pre organizmus optimálnejší a zabráni jojo efektu.
 • Program je možné objednať len v nasledujúcich variantoch: na týždeň (bez/vrátane víkendu), 2 týždne (bez/vrátane víkendu), 3 týždne (bez/vrátane víkendu) alebo mesiac (bez/vrátane víkendu). Objednávka bude akceptovaná vždy od nasledujúceho pondelka. Odhlásiť jedlo je možné vždy do piatku 12:00 od nasledujúceho pondelka (cez víkend prebieha výroba pasterizovaných jedál na ďalší víkend, preto nie je možné odhlasovať skôr).
 • Jedálniček KETO je dispozícii v piatich energetických radoch, a to 6 000, 7 000, 8 000, 9 000, 10 000 kJ.
 • Na program nie je možné nastaviť výnimky.

Počas celého chudnutia je dôležité udržať sacharidy pod kontrolou. Zdravé stravovanie tak ponúka možnosť zaistenia chutných jedál ošetrených šetrnou pasterizáciou na víkend. Hotová krabička je pasterizovaná v autokláve pomocou vysokej teploty v pare niekoľko hodín, takže sa predĺži jej trvanlivosť. Pri pasterizácii môže dôjsť k oroseniu krabičky/etikety, čo nie je na závadu.

Tým zaistíme čerstvosť jedál i počas dní, kedy bežne nevaríme. Nehrozí tak, že by ste počas diéty prerušili ketogenézu, čo je súbor metabolických procesov, pri ktorých nastáva vďaka upravenému jedálničku zmena využitia čerpania energie.

Viac informácií o princípoch, prínosoch a úskaliach keto diéty si môžete prečítať vo výživovom okienku nižšie.


Suroviny Suroviny

Jedálniček v programe KETO má upravený pomer živín, a to nasledovne: sacharidy 10 %, bielkoviny 10–20 %, tuky 70–80 %. Sacharidy sú v keto programe značne ponížené (ich celodenný príjem nepresiahne 10 %) a sú nahradené tukmi. Základom jedálničku sú pokrmy z tučných mias (slanina, bravčové, kuracie, jahňacie, ryby) a mliečnych plnotučných výrobkov (jogurty, smotany, kefíry, tučné syry), orechov a semien. Nechýba ani nízkosacharidová zelenina bohatá na vodu, ako je karfiol, brokolica, šaláty, špargľa, kapusta, kel či avokádo apod.

Výživové okénko Výživové okienko

Čo je to keto diéta?

Pri bežnom fungovaní a vyváženej strave so štandardným rozložením makronutrientov organizmus ukladá cukor do pečene a svalov a tuky do tukových buniek. Upravením pomeru základných živín, kedy zásadne znížime sacharidy, sa metabolizmus prepne do glukoneogenézy a ketogenézy. Prakticky nastane to, že organizmus bude odoberať energetické zásoby uložené v svaloch a pečeni a po ich vyčerpaní si vytvorí tzv. ketolátky z rozpadu tukového tkaniva.

Dôjde tým k zlepšeniu hladiny tukov a cukru v krvi a súčasne k rýchlej redukcii nadbytočného tuku.

Nízkosacharidová diéta od Zdravého stravovania pracuje namiesto významného navýšenia bielkovín s navýšením tuku. Tuk jednak znižuje chuť k jedlu a z pohľadu inzulínu je neutrálny. Organizmus pri dodržaní nízkosacharidovej diéty s navýšením príjmu tukov ešte k tomu dosiahne ketogenézu za všetkých okolností. Je dôležité myslieť na to, že akékoľvek porušenie nízkeho príjmu sacharidov ukončí ketogenézu, kedy organizmus čerpá energiu z tukových zásob.

Nízkosacharidovú diétu nie je optimálne držať dlhodobo. Tá, ktorá navyšuje príjem bielkovín v dlhodobom horizonte, môže príliš zaťažiť pečeň a obličky, čo nie je žiadúce. Je preto dôležité, aby keto diétu nastavoval nutričný tým a bola držaná po obmedzenú dobu, ako je tomu v prípade programu KETO od Zdravého stravovania. V prípade nízkosacharidovej diéty s navýšením tukov môže dôjsť napríklad k zvýšeniu cholesterolu, ak si nestrážime príjem zdravých tukov, a k únave. Nie je tiež ideálna v prípade, že veľa športujeme.

 

Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto
Program Keto

 

Možné varianty programu KETO

Vyberte si program a jeho variantu, ktoré vám najlepšie vyhovujú. Vždy sa snažíme vyjsť zákazníkom maximálne v ústrety a ponúkať tak dostatočne širokú škálu programov, z ktorých má možnosť vybrať si naozaj každý.

Varianty podľa kJ

Odporúčacia kalkulačka

6 000 kJ

7 000 kJ

8 000 kJ

9 000 kJ

10 000 kJ


Celodenné

Raňajky

Desiata

Obed

Olovrant

Večera

2024-12-31

Cenník programu KETO


6 000 kJ7 000 kJ8 000 kJ9 000 kJ10 000 kJ
Celodenné24.51 EUR26.06 EUR27.56 EUR28.62 EUR29.72 EUR
 • Ceny sú vrátane dopravy. Od 14.3.2022 sa mimoriadne pripočítava až do odvolania palivový príplatok viď nižšie.
 • Ceny zahŕňajú DPH, sú platné pre objednávku na 1 mesiac (20 pracovných dní a viac).
 • Vážime si stálych zákazníkov – čím dlhšie s nami jete, tým nižšiu máte cenu. Viac o vernostných zľavách.

zobraziť kompletný cenník

OBJEDNAŤ KETO

Objednajte teraz a môžete jesť
od štvrtka 20.6. 2024.

Mohli by vás zaujať aj tieto programy

 

Fitness jedálniček Proteín+ dodá potrebnú skladbu živín všetkým, ktorí silovo cvičia a usilujú sa o rast svalovej hmoty. Krabičková diéta Proteín+ zaistí optimálnym jedálničkom až 80% podiel na výslednom efekte. Navyše vhodnou stravou zaistíte aj regeneráciu svalov.

 

Dávame si záležať, aby vám chutilo

Cieľom nášho nutričného tímu na čele s Mgr. Kateřinou Šimkovou je pripravovať špeciálne jedálničky spĺňajúce špecifické nároky. Vždy tak, aby úpravy v jedálničku nepredstavovali riziko, nemali ste hlad a jedlá z kvalitných surovín vám chutili.

 

Zisti viac o príprave jedál a jedálnička

 
Zdravé stravování - příprava pokrmů

Nenechajte si ujsť najdôležitejšie novinky o Zdravom stravovaní

Nebojte sa, váš email rozhodne neprehltíme.
Obvykle zasielame dve najdôležitejšie správy mesačne.

Vaše dáta sú v bezpečí. Prečítajte si viac o našich zásadách ochrany osobných údajov.

 

Facebook Zdravého stravováníFacebook Zdravého stravování

+420 517 070 333Po-Št:  8:00-17:00
Pi:       8:00-16:00
Ne:       12:00-19:00 (len otázky ohľadom rozvozu)

info@zdravestravovanie.sk


Informácie o našej krabičkovej diéte

O Zdravém stravování


Copyright ©2024 Zdravé stravování s.r.o. | Design IMPnet, realizace Reperio